Zwiedzanie Poznania na nogach czy wynajętym samochodem

1126150_kathedral

Poznań, stolica Wielkopolski jeszcze w czasach poprzedniego ustroju kojarzył się Polakom dość pozytywnie. Bo właśnie w tym mieście, na corocznych Międzynarodowych Targach Poznańskich można było obejrzeć towary, których w sklepach raczej nie dało się kupić nawet wówczas, jeśli się dysponowało znaczną gotówką. I nie mam tu na myśli wcale towarów z importu, tylko wyroby rodzimej produkcji. Atrakcyjne wyroby, które powstawały w polskich fabrykach, a potem w większości przypadków szły na eksport i przeciętny obywatel mógł je podziwiać głównie na targach.

Poza tymi pozytywnymi skojarzeniami na temat tego miasta,  pochodzącymi z dawnych czasów, trzeba przyznać, że współczesny Poznań jest również miejscem godnym uwagi i zwiedzania. Choć komunikacja miejska funkcjonuje całkiem nieźle, to może warto skorzystać z wynajmu samochodów w Poznaniu, które to usługi oferuje sieć Europcar i wybrać się na bliższe zaznajomienie się z tym miastem.

Samochód na pewno przyda się, kiedy będziemy chcieli wybrać się nad jezioro Maltańskie, które jest nieco oddalone od ścisłego centrum. Znajdą tam dla siebie coś interesującego zarówno miłośnicy plażowania, sportów wodnych jak narciarstwa. Na terenie obiektu znajduje się bowiem plaża, nowoczesny tor regatowy, a także stok narciarski z nawierzchnią igelitową. Zimą można pojeździć na lodowisku, latem na rowerze, rolkach lub sprawdzić się w parku linowym. W pobliżu Malty można też odwiedzić duży ogród zoologiczny.

Oprócz atrakcji sportowych w ośrodku tym odbywają się też liczne imprezy kulturalne oraz konferencje.

Wynajem samochodów w Poznaniu może być mniej potrzebny w sytuacji, jeśli zechcemy zwiedzić ścisłe centrum Poznania. Spacerkiem od dworca kolejowego można bowiem łatwo dojść do Rynku ze słynnymi poznańskimi koziołkami na wieży Ratusza, zwiedzić małe ZOO czy dotrzeć na tereny targowe.  Godny uwagi jest też Ostrów Tumski z zabytkową Bazyliką Archikatedralną czy dawny zamek cesarski, zamieniony obecnie w Centrum Kultury.

Wynajęty lub własny samochód przyda się na pewno, jeśli zechcemy ruszyć nieco dalej i poznać atrakcje turystyczne  położone w okolicach  Poznania.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: