Z Europcar przyjaźniej dla środowiska

green-car-2-1236732-m

Kiedy obserwuje się rozwój motoryzacji, ilość samochodów jeżdżących po  drogach lub tkwiących codziennie w korkach, to  odnosi się wrażenie, że środowisko naturalne człowieka znalazło się na całkowicie przegranej pozycji.  Szczególnie jeśli na drodze lub nawet pod własnym oknem wciąż jeszcze spotyka się samochody emitujące kłęby spalin spowodowane złym stanem technicznym pojazdu.  Dochodzi do tego również bezmyślność kierowców, którzy często bez potrzeby czekają na kogoś siedząc w samochodzie  z włączonym silnikiem.

Na zatłoczonych  drogach proekologiczni rowerzyści pojawiają się coraz częściej, lecz nie tak często, jak mogliby się przesiadać z samochodu na rower, gdyby infrastruktura rowerowa była bardziej dla nich przyjazna.  Czyli gdyby częściej mieli do dyspozycji ścieżki  rowerowe.

Cóż, rzeczywistość jest jaka  jest, wszystko jak zwykle rozbija się o brak pieniędzy: na lepsze samochody, lepsze drogi i ścieżki rowerowe.  Jednak nawet w takiej rzeczywistości można dokonywać wyborów, które mniej degradują środowisko naturalne człowieka. Przykładowo, jeśli decydujemy się na wynajem samochodu w Warszawie albo innym mieście, to warto udać się do takiej wypożyczalni, która w swych założeniach spełnia wymogi proekologiczne.  Takimi wypożyczalniami są te zgromadzone w sieci Europcar.

Już sama strona internetowa Europcar zachęcająca zieloną kolorystyką ma świadczyć o tym, że ta firma dba o ekologię.  Podstawą jest oczywiście flota samochodowa stawiana do dyspozycji klientów.  Wszystkie samochody są nowe (ich średni wiek to 4 miesiące). W związku z tym oszczędne silniki oraz nowoczesne rozwiązania stosowane w tych samochodach sprzyjają zmniejszeniu wydzielanego podczas jazdy dwutlenku węgla (średnio około 154 g/km).  Korzystając z wynajmu samochodu w Warszawie lub innej wypożyczalni  mamy też możliwość wypożyczenia samochodu z silnikiem elektrycznym, a  w samochodach wprowadzono zakaz palenia tytoniu.

Również w biurach sieci Europcar dba się o środowisko poprzez wyeliminowanie zbędnych wydruków papierowych dokumentów związanych z wynajmem samochodu, albo chociażby o ich ograniczenie.  Już 1/3 voucherów wydawana jest w formie elektronicznej, umowy mają mniejszy format, funkcjonuje też podpis elektroniczny.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: