O czym warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Dobra wypożyczalnia samochodów na lato

Bardzo często udając się na wakacje, chcemy w jak najmniejszym stopniu martwić się o cokolwiek. Najlepiej, gdy stres omija nas z daleka. W takich sytuacjach, dysponując dodatkową gotówką bardzo wygodne jest wynajęcie samochodu, np. aby lepiej zwiedzić okolicę, w której przebywamy. Są jednak pewne kwestie, o których warto wcześniej pomyśleć zanim zdecydujemy się na daną wypożyczalnię samochodów.

Jeśli ktoś chce wypożyczyć narty, to nikt go nie pyta o to, czy umie jeździć na nartach. Jednak samochód, to coś znacznie poważniejszego niż narty, dlatego nie ma się co dziwić, że każda wypożyczalnia samochodów ma swoje przepisy i wymagania względem  klientów, którzy chcą skorzystać z jej usług.


Żeby nie  odejść z przysłowiowym  kwitkiem w sytuacji, gdy niezbędny jest nam samochód, warto wcześniej dowiedzieć się o wszystko, co my chcemy wiedzieć o wypożyczalni samochodów oraz czego wypożyczalnia oczekuje od nas.

Z punktu widzenia klienta najważniejsze będą oczywiście ceny, oraz samochody, jakimi dana sieć wypożyczalni dysponuje. Jednak jest cała lista ważnych kwesti, o które warto zapytać przed wypożyczeniem samochodu, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów później.

Dowiedz się przede wszystkim, czy:

  1. flota samochodowa, jaka jest do dyspozycji jest dość nowa i regularnie przeglądana pod względem bezpieczeństwa
  2. czy dana firma gwarantuje ci ubezpieczenie Assistance w razie nieprzewidzianych okoliczności na drodze (awarii bądź wypadku)
  3. aby nie dać się zaskoczyć dodatkowymi kosztami, trzeba z góry spytać, co mamy zagwarantowane w ramach umowy najmu, a za co będziemy zmuszeni uiścić dodatkową opłatę
  4. dowiedz się, czy stawka za najem zależy od limitu przejechanych kilometrów, czy jest od niego niezależna.
  5. czytaj w umowie to co jest napisane drobnym drukiem!
  6. jeśli masz od niedawna prawo jazdy, lub jesteś młody wiekiem, to spytaj, czy możesz w ogóle wypożyczyć samochód, a jeśli tak, to czy stawka nie zostanie z tego względu zawyżona
  7. jeśli planujesz przekroczyć wypożyczonym samochodem granicę, to dopytaj o związane z tym ograniczenia.

Niektóre wypożyczalnie domagają się zagwarantowania pewnej kwoty, na czas wynajmu ? dobrze wiedzieć z góry, jaka to kwota i w jakiej formie (gotówka, czy blokada na koncie bankowym).

{ 2 komentarzy… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

Darek Sierpień 12, 2012 o 2:20 pm

Usługi tego typu nie sa jeszcze powszechne w Polsce. Zmieni się to niebem i nie tylko o wypożyczenie wakacyjne, ale i biznesowe. Wiążę się to z ograniczeniem odliczeń VAT.

Odpowiedz

admin Sierpień 15, 2012 o 4:48 pm

Dziękuję Darek za twój komentarz i dodatkowe informacje.

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: