Wakacyjna podróż poznaniaka ? samochodem własnym czy wypożyczonym?

1155723_city-hall_night_

Ciekawym, potencjalnie pełnym wrażeń sposobem na spędzenie wakacji jest wyruszenie w długą podróż samochodem i zwiedzenie całej Polski czy Europy oglądając wszystko, co ciekawe po drodze, i zatrzymując się na nocleg w coraz to nowych miejscach ? przydrożnych motelach lub po prostu pod gwiazdami, z namiotem na podorędziu. Taki sposób zwiedzania świata nie nadaje się może dla osób, które lubią w wakacje poleniuchować nad hotelowym basenem i się poopalać, ale za to zapewnia mnóstwo wrażeń podczas jednego urlopu. Można zorganizować taką podróż już mając tydzień wolnego. Mieszkańcy Poznania są pod tym względem uprzywilejowani, ponieważ mają równie blisko do polskiego morza, co do gór, a także mogą stosunkowo szybko znaleźć się za zachodnią granicą i rozpocząć podróż po Europie od terenu Niemiec.

Pytanie, czy bardziej opłaca się jechać własnym samochodem, czy może zdecydować się na wypożyczenie samochodu w Poznaniu. A może połączyć podróż samolotem z wypożyczeniem samochodu w innym mieście? Przede wszystkim jednak zastanówmy się, czy wypożyczenie samochodu w tak długą trasę jest rentowne. Może bardziej opłaca się wykorzystać własny samochód? Ostatecznie jeśli mówimy o wypożyczeniu samochodu w Poznaniu i zwrocie go w tym samym mieście, koszty wypożyczenia ? zarówno czasu trwania umowy, jak i wykorzystanego paliwa ? wzrastają razy dwa.

Rozważając, co się bardziej opłaca (wypożyczenie samochodu czy podróż własnym) trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki. Jednak po podsumowaniu wszystkich za i przeciw może się okazać, że wypożyczenie samochodu jest jednak bardziej opłacalne. Pod uwagę bierzemy koszt paliwa, a więc i jego zużycie (trzeba też wziąć pod uwagę, że samochód zużywa więcej paliwa, gdy jest obciążony i gdy rozwijamy dużą prędkość na autostradzie). Warto wiedzieć, że w wypożyczalni możemy zdecydować się na najekonomiczniejszy z dostępnych modeli ? idealny do długich podróży. Trzeba też pamiętać, że samochód z każdym kilometrem traci na wartości ? a więc zabierając rodzinny wehikuł na długą wyprawę de facto tracimy na każdym przejechanym kilometrze.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: