Wady i zalety posiadania samochodu

szczecin-2-350841-m

Boom gospodarczy w Polsce, zanim rozpoczął się ostatni kryzys na skalę światową, zaowocował tym, że Polacy zaczęli nadganiać swoje zapóźnienie w stosunku do innych obywateli Unii Europejskiej. Większa ilość gotówki w portfelach, możliwości zaciągania kredytów proponowanych przez nachalnych bankowców stały się przyczynkiem do inwestowania w nieco większe wydatki niż kupno książki czy telewizora.

Ruszył rynek nieruchomości, co bogatsi rozpoczęli budowę domów poza miastem, a ci nieco biedniejsi zaczęli kupować samochody aby poprawić sobie jakość życia. No bo przecież samochodem łatwiej i szybciej dojedzie się do celu. Nie trzeba znosić opóźnień, jakie serwuje nam komunikacja publiczna ani być narażonym na nieprzyjemne wyziewy współpasażerów. Samochodem wygodniej jest wyskoczyć na weekend, urlop czy po większe zakupy do hipermarketu. Zresztą w latach dziewięćdziesiątych wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, Warszawie czy Lublinie była jeszcze zjawiskiem dość rzadkim. Z tego względu każdy wolał posiadać własny pojazd. Zresztą nawet zrobienie prawa jazdy na dość pustych jeszcze wówczas ulicach nie sprawiało większych problemów. Czyli raj dla kierowców i ich rodzin. Doszło nawet do tego, że w niektórych rodzinach mąż i żona dysponowali oddzielnymi autami, aby być bardziej mobilnym i móc dowozić dzieci na różne zajęcia.

Nadeszły jednak czasy kryzysu, a nasze drogi zatkały się nadmiarem jeżdżących po nich pojazdów. Biznesmeni zwęszyli interes i zaczęli otwierać coraz więcej wypożyczalni samochodów w Szczecinie i w innych rejonach kraju. Utrzymanie samochodu zaczęło być zbyt kosztowne dla wielu osób ze względu na wysokie ceny OC i paliwa. I w dodatku okazuje się, że na pewnych odcinkach szybciej dotrzeć rowerem niż samochodem, który stoi w korku. Może pora wyciągnąć z tych faktów jakieś wnioski i zainteresować się, gdzie jest najbliższy wynajem samochodów w Szczecinie  lub w rodzinnym mieście.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: