Uwaga: polskie i niemieckie przepisy drogowe nie są identyczne!

prohibited-overtaking-1429038-m

Każdy, kto ma w sobie żyłkę obieżyświata powinien wiedzieć, że aby być dobrze postrzeganym  w obcym kraju należy dostosować się do zwyczajów tam panujących. Nikt nie chce bowiem uchodzić za osobę źle wychowaną, która nie umie się znaleźć wśród innych nacji. Jeśli jeszcze nieznajomość lub nieprzestrzeganie zasad dotyczących witania się czy zachowania przy stole może być co najwyżej uznana za grubiaństwo, to nieznajomość przepisów drogowych jest już poważnym przewinieniem.  Świadczy o braku wyobraźni kierowcy, bo może się przecież skończyć nie tylko mandatem, ale  poważnym wypadkiem drogowym.

Wypożyczalnia samochodów w Katowicach jest dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców tego miasta, którzy, nie posiadając własnego auta mieliby ochotę na wyjazd do Niemiec w celach turystycznych lub w odwiedziny do krewnych czy znajomych.

Tym wszystkim, którzy jadą tam własnym samochodem, czy też wynajętym w należącej do sieci Europcar wypożyczalni samochodów w Katowicach, chcemy zwrócić uwagę na najważniejsze różnice w polskich i niemieckich przepisach drogowych.

Ze względów bezpieczeństwa należy przede wszystkim  pamiętać o tym, że aby znak zakazu w Niemczech przestał obowiązywać, nie wystarczy najbliższe skrzyżowanie. Konieczny jest do tego kolejny znak drogowy odwołujący wcześniejszy zakaz.

Niemcy są też bardzo restrykcyjni, jeśli przekroczymy obowiązującą prędkość (50 km/h w terenie zabudowanym, 100 km/h poza miastem, a na autostradzie, choć oficjalnie nie ma limitu, zalecana prędkość wynosi 130 km/h). Mandatem grozi też  nie utrzymywanie bezpiecznej odległości między pojazdami albo wyprzedzanie na autostradzie z prawej strony.

Jeśli w planach mamy wjazd do tzw. zielonej strefy, to najpierw musimy sprawdzić, czy nasz samochód spełnia wymogi odnośnie dopuszczalnego poziomu emitowanych spalin, a potem wykupić odpowiednią, potwierdzającą to  plakietkę.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: