Najważniejsze fakty z istnienia wypożyczalni samochodów Europcar na świecie

eiffel-marvel-1393658-m

Gdybyśmy  spojrzeli na  mapę świata, na której zaznaczono by kraje, w których obecna jest sieć wynajmu samochodu w Europcar,  to właściwie okazałoby się, że już niewiele zostało miejsc, gdzie ta firma nie posiada swoich przedstawicielstw. Właściwie – z wyjątkiem Antarktydy ? Europcar na świecie jest obecny na wszystkich kontynentach.  Swoje punkty wynajmu otworzyła już w 170 krajach świata, a szykuje się do podboju (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) następnych (choćby do otwarcia oddziału  w Arabii Saudyjskiej).

Na lotniskach europejskich wynajem samochodu w Europcar można uskutecznić w ponad 200 oddziałach, a na całym świecie w 600.

A zaczęło się wcale nie tak bardzo dawno, bo w 1949 roku, kiedy to w Paryżu, stolicy Francji, tamtejszy przedsiębiorca postanowił ? idąc za przykładem Amerykanów – zacząć robić interesy na wypożyczaniu samochodów. Przez niewiele ponad sześćdziesiąt lat z tej dość małej firmy rozwinęła się potężna, obecna na całym świecie sieć wypożyczalni.

Przez te lata firma nie tylko rozwijała się, ale i zmieniała właścicieli. Obecnie należy w całości do  Eurazeo. Obecność Europcar w Ameryce Północnej ułatwiło podpisanie w 2008r. porozumienia strategicznego z największą na tamtym kontynencie siecią wypożyczalni Enterprise Rent-A-Car. Dzięki temu łączna wielkość floty w tych wypożyczalniach urosła z posiadanych przez Europcar 215.000 samochodów  do 1,2 miliona samochodów (wspólnie).  Zaś ilość punktów wynajmu z 800 do 13 tysięcy.

Dzięki tak korzystnemu dla klientów (i niewątpliwie dla Europcar) porozumieniu, dostęp do wypożyczalni został umożliwiony niemal na całym globie. Nic dziwnego, że  ciągu roku zawierane jest ponad 10 milionów umów wynajmu samochodów. Już choćby te liczby świadczą o dużej popularności sieci wypożyczalni Europcar oraz o pozyskaniu ugruntowanego zaufania jej klientów.  Firma dba zresztą o nich utrzymując wysoki standard usług poprzez: dostępność punktów wynajmu, łatwość zamawiania usług za pośrednictwem  Internetu oraz utrzymywanie nowej i nowoczesnej floty samochodowej. Nie bez znaczenia są też na pewno przywileje ? korzyści finansowe – jakie można uzyskać będąc stałym klientem Europcar.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: