Najlepsze wycieczki objazdowe do Indii

Indie_wycieczki

Indie to potężny kraj położony na Półwyspie Indyjskim, o powierzchni ponad 3 mln km2, co stanowi siódme miejscu w świecie. Rozpościera się od Himalajów aż po Ocean Indyjski.  Republika,  która po Chinach ma największą liczbę  mieszkańców:  ponad 1,3 mld.  Zróżnicowany pod względem językowym (22 języki konstytucyjne) oraz  klimatycznym (od klimatu zwrotnikowego i zwrotnikowo-monsunowego, poprzez suchy, miejscami  nawet pustynny,  aż po podzwrotnikowy górski).  Kraj o wielu religiach, bogatej historii i kulturze.

Już choćby ten krótki zwiastun świadczy o tym, że aby poznać Indie trzeba by zjeść najpierw przysłowiową „beczkę soli”, czyli poświęcić na to mnóstwo czasu.  Jeśli dodamy do tego jeszcze fakt, że z racji blisko stuletniej kolonizacji Indii przez Wielką Brytanię stały się one krajem kontrastów, gdzie egzotyka przemieszana jest  ze śladami kultury europejskiej, to chyba nie trzeba przekonywać,  że dla osób chcących dopiero poznać Indie wycieczki objazdowe będą najlepszym rozwiązaniem.

Tym bardziej, że liczne biura podróży specjalizujące się w krajach pozaeuropejskich w tym w Indiach, wycieczki objazdowe planują w taki sposób, aby pokazać miejsca najbardziej godne uwagi dla osób nie znających jeszcze danego kraju.

Jedno z biur z Krakowa proponuje wycieczkę objazdową  statkiem, czyli rejs w górę Brahmaputry. W trakcie tej wyprawy będzie  można rozpocząć zwiedzanie od Guwahati z największą świątynią kultu tantrycznego,  po drodze odwiedzić między innymi Park Narodowy Kaziranga, największą wyspę rzeczną Majuli, Sibsagar, historyczne miasto prowincji Assam i poznać wiele innych atrakcji.

Inna propozycja to wycieczka na trasie Delhi – Mandawa – Bikaner – Jaisalmer – Jodhpur – Udaipur – Pushkar – Jaipur – Delhi,  zatytułowana „Żółty, niebieski, różowy” od różnorodnych kolorów, jakie można zobaczyć na tej trasie.

Biuro ctpoland.com.pl proponuje 20 dniową wyprawę dookoła Indii. Podróż rozpoczyna się w Delhi, a kończy w Bombaju. Po drodze największe atrakcje tego kraju, w tym między innymi jeden z cudów świata, świątynia miłości Taj Mahal w Agrze, a także Varanasi, święte miejsce Buddystów, Kalkuta z zabytkami postkolonialnymi i świątynią Bogini Kali i mnóstwo innych miejsc wartych zobaczenia.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: