Malta: gdzie wybrać się na plażę

Wakacje na Malcie

Chyba każdy kto planuje spędzenie wakacji na Malcie planuje je z myślą o pobycie na plaży, a dla wielu osób będzie to główny, bądź jedyny element pobytu na wyspie. Jak na śródziemnomorską wyspę przystało, Malta posiada dziesiątki mniejszych i większych plaż, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom opalania, jak i fanom bardziej aktywnego wypoczynku.

Najpopularniejsze i najbardziej ludne plaże znajdziemy we wschodniej ? najgęściej zaludnionej — części wyspy. Najpopularniejszą plażę na wyspie znajdziemy w ?imprezowej stolicy Malty?, miejscowości Paceville, położonej na północ od Valetty. W pobliżu znajdują się kluby, restauracje, kina i kawiarnie. Niestety, umiejscowienie w turystycznym zagłębiu oznacza również tłumy osób, które przyjechały tu dokładnie w tym samym celu. Dlatego też osoby, które wakacje na Malcie chcą spędzić z dala od tłumów powinny wybrać się na południową ? znacznie mniej uczęszczaną – część wyspy. Na leżącym na południowo-wschodnim krańcu wyspy Półwyspie Dalimara znajdziemy popularną wśród miejscowych plażę St. Peter?s Pool, oferującą dobre warunki do pływania. Plaża jest mało uczęszczana a w pobliżu nie ma żadnych większych ośrodków turystycznych. Należy jednak pamiętać, że plaża jest niestrzeżona a woda przy brzegu jest dość głęboka.

Popularne plaże znajdziemy również w północno-zachodniej części Malty. Największą z nich jest plaża Golden Bay, a na południe od niej mieści się mniejsza, ale również mniej uczęszczana plaża Ghajn Tuffieha. Kultowym miejscem wśród pływaków jest tzw. Błękitna Laguna: płytki akwen położony między leżącą na północ od Malty wyspą Comino, a niewielką wysepką Kemmunet. Między Maltą a wyspami kursuje regularne połączenie promowe. Jak zawsze jednak, popularność ma swoją cenę. W szczycie sezonu nad Błękitną Laguną wypoczywają prawdziwe tłumy.

Wakacje warto spędzić w ciepłym i fajnym miejscu. Malta jest jednym z nich. Z innych miejsc warto odwiedzić Włochy czy Tajlandię. Przeczytaj więcej na blogu bedifferent.pl

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: