Jakie kryteria wziąć pod uwagę wypożyczając samochód

1103578_red_sport_car

Podróż samochodem może być przyjemnością, a może być także niezmiernie uciążliwa, jeżeli wybierzemy się w trasę pojazdem kompletnie nieodpowiadającym naszym potrzebom. Gdy trasa jest krótka, dyskomfort nie daje się w tak dużym stopniu we znaki, ale za to możemy odczuć inne wady wybranego pojazdu: duże spalanie i tym samym duży koszt podróży, mała zwrotność, zbyt mały bagażnik albo wręcz przeciwnie ? dodatki, których nie używamy lub przesadzone gabaryty (w przypadku wynajętego samochodu są to pieniądze wyrzucone w błoto na droższy wynajem). Oczywiście samochody nie są projektowane po to, aby były niefunkcjonalne ? każdy model samochodu może być idealny zależnie od charakteru podróży. W wypożyczalni samochodów możemy wybierać spośród bogatej palety modeli ? na co klienci powinni zwracać uwagę planując wynajem samochodów?

Wynajmując samochód należy szukać złotego środka pomiędzy ceną wynajmu a charakterystyką modelu. Najtańsze zarówno w wynajmie, jak i eksploatacji są samochody kompaktowe, ekonomiczne, dwu- lub trzydrzwiowe. Samochody takie są świetne na krótkie trasy i w miejskich warunkach. Na przeciwległym biegunie znajdziemy duże, pojemne mini- i campervany, przystosowane do długich tras, zabrania wielu pasażerów i licznych bagaży. Te ostatnie pojazdy są też wyposażone w turystyczne toalety i kuchenki, mogą więc być najlepszym wyborem na turystyczne, wielodniowe zwiedzanie jakiegoś rejonu; co zrozumiałe, mają one też jednak duże spalanie, są mało zwrotne i na tyle duże, że podjazd pod górkę będzie znacznie wolniejszy niż w przypadku mniejszych pojazdów. Pomiędzy najmniejszymi i największymi samochodami znajdziemy też pośrednie modele osobowe o różnorodnych gabarytach.

Najwięcej o samochodzie powie nam przypisany mu kod, co ułatwia też osobom zajmującym się wynajmem samochodów komunikację z wtajemniczonym klientem. Na pewno upatrzona przez Ciebie wypożyczalnia samochodów posiada przynajmniej podstawowe opisy dostępnych modeli na swojej stronie domowej. Zwróć uwagę na kod czteroliterowy przypisany do każdego modelu. Litery te oznaczają odpowiednio: kategorię (od Mini do Special), typ, rodzaj skrzyni biegów oraz klimatyzacji. Poznanie tych oznaczeń na pewno ułatwi Ci zorientowanie się w ofercie wypożyczalni.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albododaj jeden komentarz }

Piter Maj 27, 2013 o 12:18 pm

Wybierany samochód musi być po prostu dostosowany do naszych możliwości finansowych jak i potrzeb. Sam często jestem zmuszony do wypożyczania aut i wiem, że nie ma sensu wybierać ten pojazd, który jest najfajniejszy, ale taki, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Nie ma sensu przepłacać. Osobom, które również dość często wypożyczają auta, mogę polecić świetną stronkę z wyszukiwarką wypożyczalni aut w danym regionie – http://www.wypozyczalnie-aut.com/ . Bardzo usprawnia szukanie.

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: