Gdzie pojechać wynajętym samochodem na ferie poza Warszawę

snowy-forest-482666-m

Jak mawiano w dawnych czasach (bo po łacinie)  „de gustibus non est disputandum”, czyli o gustach się nie dyskutuje.  Tłumacząc na język codzienny:  ludzie mają różne upodobania, ani lepsze, ani gorsze.  Dlatego trudno wyrokować, gdzie można by pojechać,  korzystając z usług wypożyczalni samochodów w Warszawie,  wynajętym samochodem na ferie.  Wszystko zależy od tego,  kto jedzie. Jeden pojedzie nad morze, inny nad jeziora lub w góry, a trzeci zostanie w domu by szaleć na dyskotekach.

Jednak zważywszy, że okres ferii wciąż trwa, a wypożyczalnia samochodów w Warszawie  stoi otworem dla wszystkich klientów potrzebujących samochodu na wyjazd, omówmy choć jedno miejsce, które  warto by zobaczyć w tym czasie przeznaczonym na wypoczynek.

Mieszkańcom Warszawy zmęczonym codzienną bieganiną, hałasem generowanym przez ruch uliczny i stresem związanym z pracą czy nauką,  przydałoby się nieco oddechu na łonie natury. W ramach oglądania tego, czego nie mają na co dzień,  powinni wybrać się na przykład do Białowieży.

Dla osób interesujących się przyrodą  może to być wspaniały relaks połączony ze zdobywaniem wiedzy na temat rodzimej przyrody. A trzeba przyznać, że już i cudzoziemcy coraz częściej tu zaglądają i doceniają możliwość oglądania na żywo żubrów, łosi, wilków czy rysi.  Dodatkowo można zwiedzić Muzeum  Przyrodnicze z ekspozycją multimedialną.  A niedaleko muzeum, w Parku Pałacowym znajduje się Miejsce Mocy, z kamiennymi kręgami i kilkoma dębami wyrastającymi  z jednego pnia.  Specjalista od geomancji  odkrył tam silne promieniowanie wpływające pozytywnie na organizm człowieka.  Mieszkańców stolicy może też zainteresować skansen budownictwa regionalnego, pokazujący jak to dawniej ludzie mieszkali.

Oczywiście spacery po lesie i wdychanie świeżego powietrza pozwalają wrócić do codziennych obowiązków z nowymi zasobami energii, ale w trakcie pobytu  na feriach chciałoby się też odwiedzić dobrą restaurację, czy zamieszkać w przyzwoitych warunkach.  Dzięki dofinansowaniom  z Unii można znaleźć sporo atrakcyjnych miejsc tego typu. Choćby stylową restaurację Carską w budynku dawnego dworca kolejowego,  a także  miejsca noclegowe o przyzwoitym standardzie.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: