Gdzie można wypożyczyć samochód w Poznaniu

1198014_motorway

Poznań, jedno z największych miast w Polsce, jest niekwestionowaną stolicą i sercem województwa wielkopolskiego. W Poznaniu znajdują się ośrodki handlu i przemysłu, odbywają się wydarzenia o dużym znaczeniu ekonomicznym, szczycące się długą tradycją (m.in. targi wystawiennicze Międzynarodowe Targi Poznańskie), wyższe uczelnie, a także liczne atrakcje turystyczne. Na miejskich trasach turystycznych można podążyć ścieżkami dawnych władców i zapoznać się z najdawniejszą historią Polski ? na Ostrowie Tumskim znajduje się miejsce pochówku pierwszych władców, a także jest to oczywiście uznane przez historyków miejsce, w którym Mieszko I przyjął chrzest, rozpoczynając tym samym chrystianizację Polski. W Poznaniu zobaczyć można moc zabytków i ciekawych przykładów architektury wielu epok. Poza turystami do miasta przybywają także goście biznesowi, ze względu na licznie tu organizowane targi, wystawy i konferencje.  Dlatego wypożyczalnia samochodów w Poznaniu to niewątpliwie dobry biznes.Pierwsze, co powinien zrobić każdy podróżny odwiedzający Poznań, to wybór sposobu przemieszczania się. Możliwości jest wiele: Poznań dysponuje rozwiniętą infrastrukturą komunikacji miejskiej, obwodnicą rowerową, obfituje też w malownicze trasy idealne do pieszych spacerów. Można również rozważyć opcję wynajmu samochodów w Poznaniu. Alternatywa ta jest polecana osobom, którym zależy na dużej mobilności. Wynajem samochodu umożliwia także uniezależnienie się od komunikacji miejskiej oraz zwiedzenie nie tylko ścisłego centrum podczas pieszej wycieczki, ale i okolicznych miejsc wartych zobaczenia, a położonych poza murami Poznania.

Wypożyczalnie oferujące wynajem samochodów w Poznaniu mają swoje oddziały w całym mieście. W centrum, niedaleko Alei Niepodległości czy ul. Królowej Jadwigi, znajdziemy przede wszystkim filie wypożyczalni międzynarodowych, takich jak Avis, Car4You czy Hertz. W centrum, niedaleko Ostrowa Tumskiego, działają też wypożyczalnie pod polskimi szyldami: Wierzbak, Flota Auto. Z wypożyczalni tych korzystają przede wszystkim osoby, które nie zaplanowały wcześniej wypożyczenia samochodu i potrzebują pojazdu ?od ręki?. Można też zarezerwować samochód on-line w którejś z wypożyczalni położonych dalej od centrum, a oferującej konkurencyjne ceny. Taki sposób gwarantuje też dostępność modelu i możliwość załatwienia formalności zawczasu. Kilka wypożyczalni samochodów działa w Nowym Mieście, Wildzie, Grunwaldzie.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albododaj jeden komentarz }

przem Lipiec 4, 2013 o 6:24 am

Najłatwiej skorzystać ze stronek typu wypozyczalnik.pl, tak się tylko podaje miejscowość i klasę auta i masz całą listę ofert.

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: