Gdzie dobrze spędzić weekend poza Warszawą

old-cars-564943-m

Nawet w środku sezonu wakacyjnego  nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Dla jednych przeszkodą są obowiązki zawodowe, inni uważają, że spędzanie urlopu w środku lata generuje niepotrzebnie zbyt wysokie koszty. Niektórzy zaś decydują się na urlop poza sezonem, żeby nie narażać się na  uciążliwe upały (szczególnie jeśli chcą się wybrać do któregoś z  krajów  śródziemnomorskich). 

Jednak  wiadomo, że pracujący człowiek powinien co jakiś czas podładować akumulatory, żeby móc wydajnie pracować. Dlatego od czasu do czasu warto wybrać się choćby na weekend, aby zregenerować siły.  Jako że weekend trwa zwykle od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór, to nie ma co ryzykować dalekich wyjazdów lub wyjazdów komunikacją publiczną, bo wtedy większość czasu spędzimy w drodze a nie w jakimś przyjemnym miejscu.  Mieszkańcom stolicy, którzy nie posiadają własnego auta można polecić wynajem samochodu w Warszawie.  Godna polecenia jest zwłaszcza sieć wypożyczalni Europcar, która dla weekendowiczów proponuje korzystne promocje.  Są one o tyle ciekawe, że termin weekend można  rozszerzyć nawet do   4 dni, przestrzegając jedynie zasady, że wśród tych dni jest sobota i niedziela oraz że po wynajmie samochodu w Warszawie trzeba go zwrócić w tym samym punkcie,  gdzie się go wypożyczyło.

Gdzie można spędzić ciekawy weekend poza Warszawą?  Mieszkańcy stolicy są w o tyle dobrej sytuacji,  że ze środka Polski mają mniej więcej taką samą trasę w różnych atrakcyjnych kierunkach.  Miłośnicy wodniactwa mogą się wybrać na Mazury i skorzystać z różnych sportów wodnych, lub odpoczynku nad jeziorem.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem połączonym z wypoczynkiem mogą wybrać się do Uniejowa, gdzie korzystając  z jedynych w Polsce solankowych źródeł termalnych,  mogą  odzyskać siły witalne. Zainteresowani historią i zabytkami mają szansę po drodze do Uniejowa zwiedzić pałac w Nieborowie oraz park krajobrazowy w pobliskiej Arkadii,  kolegiatę w Tumie pod Łęczycą czy wreszcie  zamek w samym Uniejowie.

Miłośnicy wędrówek górskich mogą zaplanować  wyjazd w  Góry Świętokrzyskie na  Kielecczyźnie.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: