Gdańska oferta w zakresie wypożyczania samochodów

medieval-crane-and-old-steamer-685362-m

 

Atrakcyjne położenie Gdańska nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy, odnogi Wisły, doceniane było już w średniowieczu i przyciągało kupców z różnych stron świata. Nie zniechęcało ich nawet to, że w mieście należącym  do Ligi Hanzeatyckiej kupcy gdańscy mogli dyktować wysokie ceny. O bogactwie i potędze Gdańska z tamtych czasów świadczą jeszcze niektóre przepiękne, zabytkowe kamieniczki usytuowane w okolicach Długiego Targu ze słynnym Dworem Artusa i fontanną Neptuna.

Współczesne czasy skojarzyły w pamięci ludzi na całym świecie wydarzenia w stoczni Gdańskiej w 1981r. z późniejszym upadkiem komunizmu w Polsce i w krajach bloku wschodniego oraz z nazwiskiem Lecha Wałęsy, który stanął na czele  ruchu Solidarność.

Być może to są przyczyny, które powodują, że zarówno w sezonie letnim jak i po nim, w Gdańsku można napotkać wielu turystów i biznesmenów. Ponieważ część z nich dociera do Gdańska samolotem, to nic dziwnego, że jeden z punktów wynajmu samochodów w Gdańsku usytuowany jest już na lotnisku imienia Lecha Wałęsy, a dokładnie w hali głównej tegoż lotniska.  Wypożyczalnia ta należy do znanej w świecie i w Polsce sieci Europcar i ułatwia w ten sposób odbiór pojazdu klientom, którzy zarezerwowali sobie go wcześniej przez Internet. Z kolei klienci opuszczający Gdańsk mogą w tymże punkcie odstawić wypożyczony samochód.

Wynajem samochodów w Gdańsku Europcar mieści się też w okolicy starej, zabytkowej części miasta, a dokładnie na ulicy Podwale Staromiejskie 94/95. Jest to położenie korzystne zarówno dla mieszkańców Gdańska jak i biznesmenów czy turystów, którzy znaleźli się w mieście bez własnego auta. Blisko bowiem z tej uliczki usytuowanej niedaleko Targu Drzewnego i Motławy zarówno do historycznej jak i nowoczesnej części miasta.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: