Dynamiczny rozwój Europcar na przełomie wieków

326799_steering_in_style

Polacy korzystający często z usługi polegającej na wypożyczeniu auta w Europcar na pewno są już przyzwyczajeni do widoku wypożyczalni tej firmy w większości europejskich krajów. Zresztą ? jak być  może sugeruje nazwa firmy ? są to samochody dostępne w Europie.  Jednak są globtroterzy, którzy nie ograniczają się tylko do rodzimego kontynentu. Być może miłym zaskoczeniem jest dla nich wówczas wypożyczenie auta w Europcar podczas pobytu w Azji, Ameryce czy nawet w Australii. A może wcale nie są tym zaskoczeni, bo mając możliwość korzystania z usług Europcar w Polsce od 1991r. oraz z możliwości wglądu w nowości, ceny i nowinki firmy za pomocą Internetu dopatrzyli się, gdzie można znaleźć jej placówki.  I że rozsiały się one również na inne kontynenty.

Ciekawe, czy wzorujący się  na amerykańskich wypożyczalniach  samochodów Francuz zakładający tę firmę w 1949r. w Paryżu spodziewał się aż takiego jej sukcesu.  64 lata istnienia firmy, nawet w zmienionej, unowocześnionej formule i przy zmieniających się właścicielach, to naprawdę ładny wiek.  Czy wielu powstającym obecnie jak grzyby po deszczu firmom uda się taki wiek kiedyś osiągnąć, jeśli  prognozy oceniają obecnie  istnienie przeciętnej firmy na 15 lat? Zresztą czy za 64 lata ktoś jeszcze będzie jeździł samochodem, a jeśli nawet, to czy będzie on choć trochę podobny do jego obecnej postaci?

Możemy tak sobie gdybać i wyobrażać przyszłość, lecz szybki rozwój technologii  pozwala tylko na pewne domniemania.  Faktem jest, że historia Europcar   jest taka, że z niewielkiej francuskiej firmy  rozrósł się w znaną i lubianą sieć wypożyczalni samochodów obecną w różnych zakątkach naszego globu. Przejmowany przez kolejnych właścicieli  ostatecznie wrócił znowu w ręce Francuzów ? obecnie jest to  Eurazeo tworzące fuzje na różnych kontynentach.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: