Czy warto wypożyczyć samochodów jadąc na ferie zimowe

Wypożyczenie samochodu na ferie zimowe

Ferie zimowe to święty przywilej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Latorośl, udręczona wysiadywaniem całą zimę nad książkami, pozbawiona ruchu i obciążająca układ kostno-stawowy wielogodzinnym przedkomputerowym bezruchem, może zregenerować siły witalne na zimowym wyjeździe. Nierzadko rodzice, marzący podczas długich jesiennych godzin pracy o białym szaleństwie na nartach, postanawiają również skorzystać z wypoczynku w tym okresie. Pakujemy więc narty i deski snowboardowe, kombinezony narciarskie i ulubiony termos? I wyruszamy całą rodziną.

Samochód jest zdecydowanie najwygodniejszym środkiem transportu w wyjazdach rodzinnych, zwłaszcza jeśli podróżujesz ze swoim ulubionym sprzętem narciarskim. Jeżeli nie masz samochodu albo obawiasz się, że Twój wysłużony staruszek może zaniemóc na dłuższej trasie, wystarczy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Wielu sceptyków powie jednak w tym momencie: w porządku, ale czy to się w ogóle opłaca? Jasne, wygodnie jest jechać dużym samochodem, ale cena wynajmu, cena paliwa, do tego te korki? Czy naprawdę nie będzie jednak lepiej dać sobie spokój z tym pomysłem i po prostu wsiąść w pociąg?

Prawda jest taka, że wypożyczenie samochodu, po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z podróżą alternatywnymi środkami transportu ? pociągiem czy autokarem ? może być kosztowo zbliżona, a przecież przy tym nieporównanie wygodniejsza. Dlaczego koszty się redukują? Po pierwsze, dobra wypożyczalnia samochodów zapewnia swoim klientom zniżki sezonowe i okolicznościowe. Zorientuj się w aktualnych promocjach ? możesz dużo zaoszczędzić. Warto też spytać o programy lojalnościowe. Może się okazać, że każdy kolejny wyjazd będzie jeszcze tańszy. Po drugie, jadąc samochodem oszczędzasz na biletach pociągowych i autobusowych, które mogą skumulować się do sporej sumy, zwłaszcza jeśli trzeba jechać z przesiadkami. Do samochodu możesz zapakować własny sprzęt narciarski oszczędzając na wypożyczeniu go na miejscu, a także spakować produkty żywnościowe, dzięki czemu odpada koszt stołowania się w przydrożnych restauracjach.

Koszt benzyny może być niższy, jeśli wypożyczymy pojemnego minivana i udamy się na wyprawę w więcej osób, na przykład w dwie rodziny.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: