Czy warto kupić samochód używany przez wypożyczalnię samochodów

1364666_burning_out

Kupno samochodu to poważne wydarzenie w życiu każdej rodziny.   Wymaga podjęcia wielu poważnych decyzji.  Niewątpliwie każdy miłośnik samochodów chętnie zacząłby od wybrania ulubionej marki pojazdu, która zaspokoi  jego nie tylko użytkowe ale i prestiżowe potrzeby. Potem uzgodnienia  co do koloru lakieru (mogą tu wystąpić pewne rozbieżności upodobań pomiędzy współmałżonkami)  i  wreszcie wybranie się do salonu samochodowego na jazdę próbną  oraz kupno pojazdu.  Byłoby to bardzo proste, ale nie zawsze jest możliwe. W grę jak zwykle mogą wchodzić ograniczone środki finansowe.  Wprawdzie osoby posiadające zdolność kredytową mogą załatwić sobie kredyt na ten cel, ale nie zawsze wystarcza go na kupno nowego pojazdu.

W takiej sytuacji potencjalny nabywca auta szuka  placówek oferujących sprzedaż używanych samochodów.  W świadomości większości  Polaków starszego pokolenia wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że w tym celu należałoby się udać na giełdę samochodową.  I oczywiście giełdy wciąż jeszcze funkcjonują oferując przy okazji oprócz samochodów mnóstwo innych towarów.  Tylko czy kupowanie na giełdzie nie jest kupowaniem przysłowiowego kota w worku?  No bo cóż możemy wywnioskować o kondycji pojazdu na podstawie jego pobieżnego obejrzenia? Co najwyżej jaki  jest stan jego lakieru i tapicerki. Trudniej już będzie ocenić stan techniczny silnika i pozostałych elementów mających wpływ na bezpieczną jazdę.

Dlatego też poza giełdą,  sprzedażą używanych samochodów zajmują się wyspecjalizowane firmy, sprawdzające stan techniczny pojazdu i dające na nie nawet gwarancję.  Również wypożyczalnie samochodów wyprzedają często  część swojej floty, gdy zostaje ona wymieniana na nowszą.  Czy warto kupić samochód używany  wcześniej przez klientów wypożyczalni samochodów?  Za kupnem takiego samochodu przemawiałby na pewno dość  niski  wiek pojazdów oraz duży wybór typów i modeli samochodów.  Jednak dla kondycji samochodu ogromne znaczenie ma nie tyle jego  wiek, co przebieg.  Ten jest zwykle wysoki dla takich aut. Ponadto samochód używany przez wiele różnych osób, z różnym doświadczeniem na pewno jest bardziej zużyty niż ten używany przez jednego ?kochającego? swój pojazd właściciela.  Z tego względu nie warto chyba kupować samochodu pochodzącego  wypożyczalni.

 

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: