Co się bardziej opłaca w Krakowie: wynająć samochód czy korzystać ze środków komunikacji publicznej

wawel---cracow-1429012-m

Popularność turystyczna Krakowa, wymienianego wśród najatrakcyjniejszych miast Europy, sukcesywnie rośnie ? przychody z turystyki w tym mieście w ostatnich dziesięciu latach biją rekordy i co roku są wyższe. Kraków odwiedzają zarówno turyści krajowi, jak i zagraniczni, zwłaszcza Anglicy i Niemcy. Wzięciem cieszy się odwiedzanie Krakowa podczas weekendów. Miasto jest też małopolskim centrum biznesowym i naukowym. Jednym słowem: krakowskie dworce i lotniska cały czas przyjmują tłumy gości. Niezależnie od powodu, dla którego odwiedzamy Kraków, zawsze potrzebujemy transportu aby poruszać się po mieście. Możemy skorzystać z usług wynajmu aut w Krakowie, polegać na taksówkach albo po prostu korzystać z komunikacji miejskiej. Co się bardziej opłaca?

Osoby, które już wynajmowały samochód odwiedzając obce miasto, zazwyczaj bardzo sobie chwalą zalety takiego rozwiązania i szybko się do niego przyzwyczajają, w konsekwencji nie chcąc nawet słyszeć o transportowych alternatywach. Wynajem aut w Krakowie to powszechna usługa, punkty wynajmu samochodów znajdziemy już na dworcu czy lotnisku, jest ich też sporo w każdym punkcie miasta, a w centrum najwięcej. Wynajem auta daje niezależność przemieszczania się i może być bardziej opłacalne niż taksówka, zwłaszcza gdy zamierzamy jeździć dużo i w czasie najwyższej taksówkowej taryfy (w weekendy i wieczorami). Jest tylko jeden problem: Kraków narzeka na nadmiar samochodów. Wiążą się z tym dwie uciążliwe konsekwencje: korki, nasilające się w godzinach szczytu (zwłaszcza rano i po południu) oraz brak miejsc do parkowania. Znalezienie miejsca w centrum w piątek wieczorem graniczy z cudem, a miejsca parkingowe na Starym Mieście nie należą do tanich.

Utrzymywanie wysokiego standardu komunikacji miejskiej jest sposobem miasta na radzenie sobie z natłokiem samochodów. Zbiorowy transport miejski w Krakowie zaliczany jest do najlepszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Autobusy i tramwaje kursują często i punktualnie, MPK dysponuje nowoczesnymi taborami. Osobom pragnącym zwiedzić zabytki Krakowa i Stare Miasto można więc polecić z czystym sumieniem komunikację miejską. Natomiast jeśli musisz w krótkim czasie odwiedzić odległe punkty w mieście ? lepiej wynajmij samochód.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: