Co przyniesie 2013 rok w motoryzacji?

1408311_car_icon_5

Jak co roku, firmy analityczne przygotowują prognozy nadchodzących w nowym roku trendów. Dzięki takim analizom możemy dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać w 2013 roku jeśli chodzi o motoryzację. Jakie marki przygotowują premiery nowych modeli? Jakie modyfikacje i modernizacje będą w cenie? Zagęszczenia jakiego typu samochodów możemy się spodziewać na polskich drogach? Które rozwiązania techniczne z egzotycznych nowinek staną się standardem? Odpowiedź na te pytania pozwoli przekonać się, jakie modele będą w tym roku najsilniej promowane, czego możemy się spodziewać odwiedzając wypożyczalnie samochodów, a także ? podjąć odpowiednią decyzję, jeśli właśnie planujemy zakupić nowy samochód.

Planowane premiery na 2013 rok? Oto niektóre modele, które mają zadebiutować w roku 2013. Koreańska marka KIA przygotowuje wprowadzenie na rynek polski nowej generacji KIA Pro_cee?d. Kompaktowy model cee?d doczekał się sportowej wersji trzydrzwiowej. Model wzbudza spore kontrowersje ? od sceptycyzmu po zachwyty, głównie ze względu na niezwykle oryginalny design. KIA wprowadza też na rynek nową wersję swojego minivana Carens. Opel z kolei zaskakuje wprowadzeniem kompaktowego, aspirującego do klasy premium modelu Adam. Pochodzenie swojsko brzmiącej, ale i dość nietypowej nazwy stanie się jasne, gdy przypomnimy sobie historię marki Opel ? Adam to imię jej założyciela. Adam już trafia do sprzedaży, jego atutem (co jednak niestety na pewno wpłynie na cenę) jest indywidualizacja, czyli możliwość wyboru mnóstwa detali, od felg, przez wyposażenie, po kolor dachu. Ważna premiera to nowe modele made by Porsche: Macan oraz Porsche 918 Spyder.

Co do ogólnych trendów, w roku 2013 możemy spodziewać się coraz dalej posuniętej indywidualizacji aut, tak jak pokazał to między innymi Opel z wyżej wspomnianym Adamem. Indywidualizacja sprawia, że klient ma coraz większy wpływ na to, jak będzie wyglądał kupowany przez niego samochód. Wybór już dawno przestał się ograniczać do wskazania jedynie koloru nadwozia. Teraz decydujemy o wyposażeniu wnętrza, możemy nawet decydować o takich szczególikach jak dodatkowe diody w suficie. Coraz powszechniejsze staje się też udostępnianie możliwości wykonania indywidualnego wzoru nadwozia.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: