Co jest bardziej korzystne wynająć samochód przez Internet czy bezpośrednio w punkcie firmy?

Wynajem samochodu w punkcie czy online

Czy ktoś jeszcze pamięta, jak to było bez telefonów komórkowych, czy Internetu? Pokolenie 40- czy 50-latków na pewno. Ale już młodzi ludzie pewnie z trudem sobie to mogą wyobrazić.  Zakupy polegające na bieganiu od sklepu do sklepu, aby nabyć upragniony produkt (w dodatku nie było kiedyś hipermarketów ani galerii handlowych ? informuję tak na wszelki  wypadek, jakby ktoś tego nie wiedział).


Obdzwanianie dziesiątków hoteli, zanim się znalazło ten, w którym akurat były wolne miejsca w potrzebnym nam terminie,  szukanie czynnego automatu telefonicznego na ulicy, kiedy zaistniała potrzeba skontaktowania się z rodziną czy znajomymi.  Brzmi jak prehistoria? Być może, ale to wcale nie tak bardzo odległe czasy.  Dzięki wynalazkowi pod tytułem ?Internet? nasze życie stało się o wiele łatwiejsze.  Wiele spraw można załatwić nie wychodząc z domu.

Co niestety dla niektórych staje się przekleństwem, bo coraz trudniej im funkcjonować w realnej rzeczywistości.  A może teraz realna rzeczywistość jest w Internecie, któż to wie?  Faktem jest, że firma, która nie ma swojej strony internetowej, prawdopodobnie skazana jest na zagładę, szczególnie w dziedzinie świadczenia usług.

Również wynajem samochodów w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście zazwyczaj oprócz stałego punktu w mieście, oferuje swe usługi przez Internet.  I jest to bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla klientów jak i wypożyczalni samochodów.  Któż bowiem najczęściej korzysta z wynajmu samochodów w Warszawie czy gdzie indziej? Owszem, czasem  ?tubylcy?, którym niespodziewanie zepsuł się własny samochód lub go nie posiadają, a potrzebują gdzieś pojechać.

Jednak najczęściej klientami są osoby przylatujące z innego miasta, czy kraju, które chcą korzystać na miejscu z dobrodziejstwa samochodu.  I właśnie takie osoby mogą sobie wcześniej zarezerwować odpowiedni pojazd przez Internet po to, aby tuż po przylocie udać się do punktu wynajmu i odebrać potrzebny pojazd. Oszczędzają w ten sposób czas i nerwy, bo wiedzą, czego się mogą spodziewać w obcym mieście czy kraju, szczególnie gdy wypożyczalnia jest na lotnisku.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: