Co ciekawego poza muzeami można zwiedzić w Berlinie

Zakupy w Berlinie

Stolica Republiki Federalnej Niemiec przyciąga wielu turystów, w tym również z Polski. Wśród atrakcji Berlina można znaleźć miejsca czy obiekty interesujące dla ludzi o różnych upodobaniach. Turyści zainteresowani zbiorami archeologicznymi lub sztuką XIX-wieczną z pewnością wybiorą się na położoną na rzece Szprewie, niedaleko centrum Berlina, Wyspę Muzeów.

Można tam odwiedzić aż pięć różnych ekspozycji. Jednak atrakcje Berlina niekoniecznie muszą mieścić się w obrębie budynków muzealnych. Miłośników sztuki nowoczesnej być może zainteresuje największa na świecie galeria malarstwa ściennego, czyli grafitti. East Side Gallery to ponad 100 prac wykonanych przez artystów z różnych stron świata na pozostałościach zburzonego w 1989r. Muru Berlińskiego o długości 1,3 km.

„Filozofia Kanta” lub „Stary Testament” w formie komiksu to dość nietypowy pomysł. Jednak takie i wiele innych komiksowych perełek miłośnicy tego gatunku mogą znaleźć w sklepie z komiksami o nazwie Modern Graphics na Oranienstrasse 22 (Kreuzberg).

Każdy kto chce popatrzeć na panoramę Berlina z góry, słyszał z pewnością o knajpce i obrotowym tarasie widokowym na wieży telewizyjnej (Fernsehenturm) o wysokości 365 m. Jednak wstęp tam kosztuje 12 euro, a chętnych jest sporo, stąd powstają kolejki. Równie piękną panoramę wraz ze wspomnianą wieżą telewizyjną można podziwiać za jedyne 3 euro z położonego na 40 piętrze tarasu hotelu Park Inn. Dla odważnych oferowane są tam też skoki na bungee.

Zainteresowani nowoczesną architekturą powinni wybrać się na Plac Poczdamski, który został ponownie zabudowany w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Szczególnie w Sony Center, pod ogromną szklaną kopułą, można znaleźć nie tylko kino IMAX z nowoczesnym stereoskopowym systemem odtwarzania obrazu i przestrzennym dźwiękiem, ale wiele sklepów, hoteli, muzeów i atrakcyjnych knajpek.

Jeżeli po godzinach zwiedzania myślisz o zakupach w Berlinie, to warto przeczytaj więcej o tym na blogu bedifferent.pl

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: