A może spędzić Wielkanoc poza domem?

1211191_switzerland_road

Tegoroczna pogoda jak dotąd sprawia nam miłe niespodzianki. Ledwo minął początek kwietnia, a przyroda zachowuje się jakbyśmy już mieli maj. Drzewa owocowe kwitną jak oszalałe,  a tulipany już wypuszczają pączki. Słońce przygrzewa, aż chciałoby się gdzieś wyjechać na weekend lub Święta Wielkanocne i odpocząć od codziennych spraw. Zgodnie z tradycją,  Wielkanoc to czas wspólnych spotkań rodzinnych przy stołach zastawionych przysmakami znanymi z dzieciństwa: białą kiełbasą, wędzonkami, babkami wielkanocnymi, mazurkami i tym wszystkim do czego przyzwyczaili nas rodzice. Nie da się ukryć, że taki model ma znaczenie sentymentalne,  ale za to niewiele wspólnego ze zdrowym stylem życia, którego dobrze byłoby przestrzegać. Ponadto wiąże się z mnóstwem przygotowań oraz  wydatkami na potrawy, które nie zawsze korzystnie wpływają na nasz organizm.

Dlatego może warto tegoroczne Święta spędzić nieco inaczej niż zwykle, korzystając ze sprzyjającej pogody? Tym bardziej, że sporo ośrodków wczasowych lub gospodarstw agroturystycznych przygotowanych jest na przyjazd turystów w okresie Świąt.

Niestety nie każdy dysponuje własnym samochodem, który jest dużym ułatwieniem przy tego typu wyjazdach.  Szczególnie gdy mamy małe dzieci. Jeśli chcemy pojechać z rodziną samochodem, a nie mamy własnego, to możemy skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów w Katowicach, Poznaniu czy w dowolnym mieście w Polsce. Tak się bowiem szczęśliwie składa, że sieć wypożyczalni Europcar ma już swoje punkty wynajmu we wszystkich newralgicznych punktach naszego kraju.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie Wielkanocy poza domem, to wypożyczalnia samochodów w Katowicach (i w innych miastach) oferuje korzystne rabaty na wyjazdy weekendowe: każdy wynajem obejmujący sobotę i niedzielę, a trwający od 2 do 4 dni upoważnia do 40% obniżki w stosunku do cen obowiązujących poza weekendem.

Wobec upadku wielu kopalń, być może Katowice nie są już tym brzydkim, szarym i brudnym miastem. Jednak stresujący tryb życia, jaki ludzie obecnie prowadzą, przemawia za tym by w ramach relaksu i integracji z najbliższą rodziną spędzić weekend lub Święta w atrakcyjnym miejscu, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem.

{ 0 komentarzy… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

CommentLuv badge

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: